Zaawansowane porady dotyczące walki z tytanami

Wstęp

Walka z tytanami to jedno z najważniejszych zadań każdego gracza w Empires & Puzzles. Łupy z tytanów stanowią główne źródło materiałów do ulepszeń bohaterów, dlatego optymalizacja naszych ataków powinna być naszym priorytetem. Regularne pokonywanie tych stworzeń jest konieczne, by zwiększyć nasze szanse na upragnione łupy. Oczywiście, najważniejszym czynnikiem stanowiącym o naszych obrażeniach są bohaterowie, a dokładniej ich umiejętności. Bez odpowiedniego zestawu umiejętności nasze obrażenia po prostu nie przekroczą pewnego progu, nawet przy dużym szczęściu z klockami i combosami. Nie można się jednak dołować, że brakuje nam kilku bohaterów do najlepszej „ekipy”. Należy pochylić się nad tym czym dysponujemy i wybrać najbardziej optymalny zestaw bohaterów i artefaktów. Aby nie być gołosłownym, omówię, jak przygotować się do walki z konkretnym tytanem.

Wybór drużyny

Zasady są proste. Staramy się ZAWSZE wybrać boostera obrażeń klocków (gdyż to właśnie one, a nie umiejętności, stanowią główne źródło naszych obrażeń!). Boosterami klocków są: Wu Kong, Ranvir, Miki, Tarlak. Każda z tych postaci daje bardzo mocnego boosta do ataku,  przez co klocki zadają dużo więcej obrażeń. Wu Kong i Ranvir są postaciami specyficznymi, dają największego boosta do ataku, ale niestety wpływają też negatywnie na precyzję, przez co część z klocków będzie chybić. Ma to jednak swoje zalety – dzięki temu każdy efekt podnoszący atak np. flaga z niedźwiedziem, buff Kirila czy Śmiałego Kła, dodatkowo, niezależnie zwiększa atak! Kolejną bardzo ważną zasadą przy wyborze drużyny jest ŻYWIOŁ tytana, na jego podstawie dobieramy nasz zespół i ZAWSZE, jeżeli tylko dysponujemy, wybieramy bohaterów żywiołu przeciwstawnego, mocnego względem potwora. Idealna kompozycja powinna zawierać także bohaterów:

  • Obniżających obronę przez żywiołem np. Pantera Strażnik, Frida
  • Obniżających obronę np. Isarnia, Wilbur
  • Zwiększających atak np. Ares, Kiril
  • Leczących np. Kunchen, Vivica.
  • Z dużą wartością ataku lub pomocnymi efektami statusu np. Elena (obrażenia), Gregorion (szansa na trafienie krytyczne)

Propozycje zarówno najlepszych jak i ekonomicznych drużyn do walki z tytanami znajdują się tutaj.

Wybór artefaktów

Odpowiedni dobór artefaktów do walki z tytanem to również bardzo istotna czynność, mająca ogromny wpływ na końcowy wynik. Dobierając odpowiednie przedmioty możemy zarówno maskować niedoskonałości naszej drużyny (np. brak postaci podnoszącej atak/redukującej obronę) lub po prostu zapewnić sobie alternatywny sposób na uzyskanie tych efektów. Część artefaktów jest uniwersalna – można ich użyć przeciwko każdemu tytanowi, jednak niektóre z nich powinny być używane tylko przeciwko konkretnym tytanom. Warto w tym miejscu podkreślić rolę harpuna, dzięki niemu nasz sojusz zyskuje cenne części tytana, ale również stanowi nieocenioną pomoc w walce z tytanami. Najlepiej używać harpuna na ogłuszonego tytana, ponieważ wtedy jego redukcja obrażeń wzrasta o dodatkowe 5%, ponadto obniża obronę tytana o 25%.

Walka z ognistymi tytanami

Smok Ogniomiot, Smok Wulkaniczny, Płomienny Olbrzym

Każdego z tych tytanów łączy jedna wspólna umiejętność – podpalenie, zadające obrażenia przez 6 tur. Z tego powodu, za każdym razem musimy mieć ze sobą antidotum.

Inne artefakty, które również zadziałają na podpalenie to: Super Antidotum, Panacea.

Walka z tytanami natury

Smok Truciciel, Królowa Meduz

Tytani natury redukują nasz atak. Redukcję ataku można cofnąć zarówno poprzez antidotum, jak i chorągwią z bonusem do ataku np. chorągiew z niedźwiedziem.

Inne artefakty, które cofną redukcję ataku: chorągiew ze smokiem, sztandar tytanów, panacea.

Walka z tytanami światłości

Smok Tajfun, Smok Cesarski, Opancerzona Hydra