Wieża ninja

Wieża ninja

Wydarzenie specjalne, które po raz pierwszy zadebiutowało w październiku 2020 roku. Występuje naprzemiennie z Tawerną Legend. Wieża ninja to 50 poziomów (pięter). Im wyższe piętro, tym trudniejszy poziom trudności. Gracz po przejściu trzech pięter może wybrać wzmocnienie, które będzie towarzyszyło jego bohaterom już do końca wydarzenia. Dodatkowo, na każdym z poziomów, pojawiają się klocki nakładające klątwę na losowego bohatera. Aby pozbyć się klątwy, gracz musi usunąć klocek klątwy z planszy, łącząc go z innymi.

Klątwa wieży ninja

Klątwa to nowy, specjalny klocek pojawiający się losowo na planszy podczas walki. Nakłada klątwę na jednego z bohaterów. Po pojawieniu się klocka, gracz ma trzy tury żeby połączyć klocek klątwy z innymi. W ten sposób pozbędzie się klątwy. Jeżeli nie uda się tego zrobić, to po upływie trzech tur bohater otrzymuje (już na stałe) jedną klątwę. Każdy bohater, który otrzyma dwie klątwy podczas trwania eventu, nie może już być wystawiony do walki.

Błogosławieństwa wieży ninja

Błogosławieństwo to nagroda za przejście każdych trzech kolejnych etapów. Wówczas gracz wybiera jedno z trzech dostępnych wzmocnień – zwiększenie ataku/obrony/regeneracji many. Wybrane wzmocnienia nie mogą zostać zmienione, będą towarzyszyć zespołowi gracza do końca trwania wydarzenia. Zyskane w ten sposób bonusy liczą się tylko podczas walk w Wieży Ninja, nie mają zastosowania przy innych walkach bohaterów gracza.

Dodatkowe efekty wieży ninja

W wieży ninja napotkamy różne negatywne efekty:

  • 50 do 100 obrażeń raz na 3 tury
  • 1 do 2 mniej arfefaktów bitewnych dostępnych dla gracza.
  • Efekty statusu są krótsze od 1 do 3 tur.
 Bohaterowie wydarzenia:

Ilołupek
Szafir
Ametryna
Mika
Granat
Kobalt
Onyks
Nefryt