Tytani

Tytani to specjalne potwory, z którymi walczymy, należąc do sojuszu. Tytan rodząc się jest dostępny na mapie przez 22 godziny. Gracze mają więc dokładnie tyle czasu, żeby zbić jego poziom zdrowia do 0. Jeżeli tytan nie zostanie pokonany – ucieka, a nagrody dla graczy są znacząco zredukowane. Jedynym warunkiem do otrzymania nagród jest choćby jeden atak na tytana, aczkolwiek szanse na ciekawe nagrody rosną wraz z poziomem zadanych obrażeń. Czasami rodzą się rzadkie tytany, za ich pokonanie można dodatkowo otrzymać bardzo cenny przedmiot do ulepszeń bohaterów.

MOC TYTANA

Określana jest na podstawie ilości gwiazdek oraz punktów życia (HP). Głównym czynnikiem wpływającym na moc tytana są trofea oraz punkty zebrane przez graczy sojuszu za walkę z tytanami. Jeżeli sojusz sukcesywnie pokonuje każdego tytana, z czasem jego moc (ilość gwiazdek i poziom życia) zwiększają się. TEORETYCZNIE – im mocniejszy tytan, tym większa szansa na lepsze nagrody. W praktyce bywa różnie.

ENERGIA TYTANÓW

Liczba ataków jakie można wykonać, uzależniona jest od ilości energii tytanów. Maksymalna energia tytanów wynosi 3. Jeden atak odnawia się co cztery godziny. Można doładować energię tytanów w następujący sposób: awansując na wyższy poziom (energia odnawia się do maksimum) lub używając flaszki energii tytanów.
Flaszka energii tytanów również uzupełnia poziom energii do maksimum, dlatego opłaca się jej użyć tylko w przypadku wykorzystania wszystkich ataków. Można ją zdobyć z mistycznej wizji (obejrzenie reklamy), jako nagrodę ze skrzyń, za pokonanie tytana, za udział w wojnach sojuszy. Dodatkowo można ją kupić w specjalnych ofertach dostępnych w sklepie.

Energia tytanów

Flaszka energii tytanów

 

 

 

 

WYBÓR DRUŻYNY DO WALKI Z TYTANEM

Walka z tytanem trwa dokładnie 1 min 30 sekund. Może się skończyć szybciej w przypadku śmierci bohaterów. Trafienie trzema lub więcej klockami w słaby punkt ogłusza tytana (nie atakuje przez turę) Celem jest uzyskanie jak największych obrażeń. Rzadcy tytani mają zdolność odbijania klocków swojego żywiołu. Nie otrzymują od niego obrażeń, działa to na zasadzie kontrataku (jeżeli wystawimy bohatera tego samego żywiołu co tytan rzadki). Dlatego należy wystrzegać się wystawiania bohaterów tego samego koloru co rzadki tytan. Idealna kompozycja bohaterów do walki z tytanem powinna zawierać:

  • Bohatera obniżającego obronę tytana przed konkretnym żywiołem
  • Boostera klocków – klocki zadają zwiększone obrażenia
  • Debuffera obrony – postać obniżającą obronę tytana
  • Buffera ataku – bohater zwiększający atak naszej drużyny
  • Healer – postać defensywna, lecząca, zwiększająca obronę

Polecane drużyny do walki z tytanami wszystkich żywiołów!

 

Ciąg dalszy w przygotowaniu!

 

Ogłuszenie tytana (stun)

Przeciwstawność kolorów (podwójne obrażenia)

 

OCENY GRACZY I ICH WPŁYW NA NAGRODY


Poziomy nagród (przykłady)

Przykład – gracz zajął drugą pozycję wśród atakujących, tytan miał 10 gwiazdek i został zabity. Korzystamy z wzoru poziom tytana +2 (10+2) = 12. Otrzyma 3 materiały do ulepszeń. Przykład II – gracz zadał 4% obrażeń tytanowi, tytan miał 5 gwiazdek i został zabity. Jego poziom nagród to (5+1) = 6. Otrzyma 2 materiały do ulepszeń.

UWAGA! Materiały do ulepszeń nie muszą być wartościowe! Może to być przedmiot dostępny z mapy jak np. poszarpana odzież czy sztylet!