Skrzynie

Skrzynie z zadaniami to jedna z bardziej istotnych części gry, mająca ogromny wpływ na całą rozgrywkę. Po wypełnieniu zadania skrzynki można otworzyć i odebrać różnorakie nagrody.

POTWORY – (0/100) – misja polega na zabiciu 100 potworów na mapie. 1 potwór = 1 punkt.
BOHATEROWIE (0/40) – misja polega na zabiciu 40 bohaterów w najazdach. 1 bohater = 1 punkt.
TYTANI (0/5) – pokonanie (wraz z sojuszem) 5 tytanów otwiera skrzynię. 1 tytan = 1 punkt.

Ważna informacja: jeżeli nie uda się zwyciężyć walcząc z potworami, bądz też podczas najazdu, punkty i tak są naliczane.
Moc potworów/graczy podczas najazdu nie ma znaczenia, za każdego potwora/bohatera otrzymujemy tyle samo punktów.

Kolorowa skrzynia specjalna: NATURA, OGIEŃ, LÓD, ŚWIATŁOŚĆ, MROK

Około raz w miesiącu otrzymujemy specjalne zadanie z kolorową skrzynią, np. natury, po pokonaniu 150 potworów natury możemy potencjalnie otrzymać bardzo cenne nagrody (materiały do ulepszeń bohaterów, złote tokeny oddziałów, bohaterów, 30-50 diamentów itp). Gdzie na mapie jest najwięcej potworów danego koloru?

Skrzynia wojenna jest nagrodą za udział w wojnach sojuszy. Zawiera dużo cenniejsze nagrody niż zwykłe skrzynie. Podobnie do kolorowych skrzyń specjalnych istnieje większa szansa na cenne materiały czy złote tokeny. Nie mniej jednak nagrody z tej skrzyni są gorsze od tych kolorowych. Poziom nagród zależy od liczby wojen w jakich gracz wziął udział. Aby ją otworzyć, należy uzbierać 25 punktów w wojnie sojuszy. Za wygraną otrzymujemy 5 punktów, remis 3 punkty, a za przegraną tylko 1. Gdy uzbieramy wszystkie punkty, otwieramy ją analogicznie do pozostałych – po prostu klikamy (Sojusz -> Wojna – Skrzynia wojenna)

Skrzynia Atlantydy:  specjalna skrzynia dostępna tylko i wyłącznie podczas wydarzenia Atlantydy. Otwarcie jej jest możliwe po przywołaniu 10 bohaterów (koszt jednego przywołania wynosi 100 monet Atlantydy lub 350 klejnotów). Monety Atlantydy można otrzymać przechodząc poziomy w prowincjach sezonu II. (Mapa -> Sezon 2) Za ukończenie etapu na poziomie normalnym 3 monety, trudnym 5 monet. Poziom trudny staję się dostępny po przejściu poziomu normalnego. Kolejny sposób na zdobycie monet Atlantydy to kupno specjalnej oferty Atlantydy. Koszt wynosi 8,99 PLN, za tę kwotę otrzymujemy 400 diamentów oraz dodatkowo 25 monet Atlantydy. Ponadto monety można zdobyć z każdej otwieranej skrzyni, czy też jako nagrodę za udział w turnieju (Najazdy -> Turniej) Ukończenie wszystkich prowincji sezonu na poziomie normalnym gwarantuje zdobycie 300 monet, trudnym (500 monet) do odebranie w zakładce „Misje”.  W skrzyni na pewno znajdzie się jeden gwarantowany przedmiot rzadki lub epicki (do ulepszeń bohaterów), czy też materiały budowlane. Generalnie loot nie jest za ciekawy. (Brama wezwanych -> Wezwanie Atlantydy)

Po przyzwaniu 10 bohaterów można otworzyć skrzynię. Jeżeli podczas trwania wydarzenie nie uda nam się przyzwać dostatecznie dużo bohaterów aby ją otworzyć, to postęp się zapisuje i przechodzi do następnego wydarzenia Atlantydy.