Rycerze z Avalonu

Rycerze z Avalonu

Specjalne wyzwanie, które przypada raz na 5 miesięcy. Rozpoczyna się zawsze w drugi czwartek miesiąca i trwa aż do końca weekendu.

Bohaterowie wydarzenia

Bohaterów wydarzenia Rycerze z Avalonu można zdobyć tylko i wyłącznie w czasie trwania wydarzenia, koszt jednego przyzwania wynosi 300 diamentów. (Brama wezwanych -> Wezwanie wydarzenia). Jednocześnie nie ma gwarancji, że przywołany heros będzie postacią z wydarzenia. Alternatywnie można uzyskać topowe miejsce w wydarzeniu i wygrać postać jako nagrodę (ekstremalnie trudne zadanie). Lista bohaterów wydarzenia:

Bauchan
Czarny Rycerz
Merlin
Pani Jeziora
Sir Lancelot
Ginewra
Morgana Le Fay
Król Artur

Podejrzana skrzynia

To unikatowy wróg, który pozostawia po sobie monetę wyzwania. Zawsze ma na sobie barierę przez żywiołem. W przypadku wydarzenia Rycerze z Avalonu posiada barierę przed lodem. Odbija 100% obrażeń od tego żywiołu w kierunku atakującego, ponadto blokuje wszystkie negatywne efekty statusu nadane przez bohaterów lodu. Aby pokonać podejrzaną skrzynie, należy zaatakować ją w turze poprzedzającej jej atak (gdy miecz będzie wskazywał liczbę 1) – wówczas będzie otwarta. Moneta wyzwania służy do przywoływania bohaterów wydarzeń specjalnych.

Moneta wyzwania

Moneta wyzwania to nagroda, którą otrzymujemy za przechodzenie wydarzeń specjalnych na poziomie rzadkim, epickim i legendarnym. Za przejście wydarzenia na każdym z tych poziomów ich liczba jest z góry określona, widoczna jako „Nagroda za ukończenie poziomu”. W zależności od miejsca, które zajmiemy na koniec eventu, możemy otrzymać ich jeszcze więcej. Kolejnym sposobem na zdobycie monet wyzwania jest Ścieżka Odwagi, tam również pojawia się jako nagroda, niestety dostępna dla graczy z płatną przepustką. 10 monet wyzwania uprawnia do losowania postaci dowolnego wydarzenia miesięcznego.

Zasady wyzwania (lore E&P)

Celem wyzwania jest uzyskanie jak największej siły (punktacji). Gracze, którzy uzyskają największą siłę, zdobędą wyjątkowe łupy na końcu wydarzenia. Największa siła to łączna punktacja za wszystkie etapy w ramach poziomu trudności. Każdy poziom trudności ma oddzielną największą siłę. Etapy można powtarzać przez cały czas trwania wydarzenia, by poprawić swój wynik.

Siła za każdy etap obliczana jest na podstawie liczby pokonanych wrogów, prędkości ukończenia etapów i ilości pozostałego zdrowia w ostatnim etapie. Punkty dodawane są także za ukończoną potyczkę, stosownie do ich trudności. Używanie kontynuacji (płatne wskrzeszenie bohaterów) obniża punktację za etap.

Punktacja za etap
  • Pokonani przeciwnicy – stała wartość przypisana do każdego etapu
  • Bonus za czas – punkty za czas przejścia etapu (im szybciej, tym lepiej)
  • Bonus za mecz – średnia ilość wykonanych combo w stosunku do ilości ruchów.
  • Bonus za zdrowie – bonus przyznawany za ilość punktów życia jaka pozostała bohaterom.
  • Kara za kontynuację – przyznawana tylko i wyłącznie w przypadku wskrzeszenia bohaterów po porażce (za pomocą diamentów)

Dodatkowe punkty można uzyskać również za pokonanie podejrzanej skrzyni: 5000.

Oferty specjalne

Na czas trwania wydarzenia, codziennie pojawiają się nowe oferty specjalne, w których można nabyć głównie diamenty/monety wyzwania po obniżonej cenie.

Rozpiska wydarzenia:

Alternatywne wersje rozpisek (zawierają HP potworów):
rycerze z avalonu, rzadki poziom, boss, rare level
rycerze z avalonu, epic level, rewards, boss
rycerze z avalonu, legendary level, rewards, boss, legendarny

Rycerze z Avalonu – Nagrody

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments