Najazdy (informacje ogólne)

Najazdy (rajdy) umożliwiają walkę z innymi graczami. Jedynym wymogiem by w nich uczestniczyć, jest zbudowanie wieży strażniczej. Przeciwnicy są dobierani na podstawie trofeów. Zakres wynosi około 300 punktów. Przykładowo gracz posiadający 1000 trofeów, może wylosować gracza z 700 lub 1300 punktami. Istnieje możliwość rewanżu (atak na gracza, który nas zaatakował) – darmowo, bądz też opcja „reroll/losuj ponownie” za żywność. Koszt takiej operacji jest uzależniony od poziomu fortecy. Oblicza się go ze wzoru (100 * poziom twierdzy). Przykładowo gracz z 15 poziomem tego budynku zapłaci (100*15) = 1500 jedzenia, a z 20 (100*20) = 2000.

Korzyści płynące z uczestniczenia w najazdach:

  • wypełnianie misji-skrzynki (bohaterowie), za którą otrzymujemy różne nagrody.
  • po wygranej walce nagroda w postaci pożywienia, żelaza oraz rekrutów zrabowana z wieży strażniczej przeciwnika.
  • doskonalenie mechaniki walki w grze.
  • zdobywanie punktów (trofeów), podwyższanie rankingu. Gracze z większą „areną najazdów” są lepiej wynagradzani podczas otwierania skrzynek.
  • kształtowanie wiedzy na temat bohaterów, umiejętności.
  • rywalizacja z innymi, awansowanie w rankingu, prestiż wynikający z poziomu areny. Gracze w sojuszach są „segregowani” na podstawie pucharów, ci z większą ilością są wyświetlani jako pierwsi.

ENERGIA NAJAZDU 

Do bitew najazdowych wymagana jest energia najazdowa. Maksimum energii wynosi 6. Jeden punkt energii odnawia się przez godzinę. Sposoby na odnowienie energii do maksimum: przejście na wyższy poziom, kupno regeneracji w sklepie za 100 diamentów, wypicie flaszki energii ataku.

energia najazdu

flaszka energii ataku

 

 

 

 

Jak zaatakować innego gracza?

Istnieją dwa sposoby. Pierwszy z nich to zemsta na graczu, który nas zaatakował. By to uczynić, trzeba wejść do wieży strażniczej:

i kliknąć „pomścij” w historii najazdów:

Ta opcja kosztuje nas tylko i wyłącznie 1 punkt energii najazdowej.
Drugim sposobem jest atak na przeciwnika bezpośrednio z menu „Najazdy”.

Po wejściu w tę zakładkę ustawiamy drużynę i klikamy przycisk Znajdź przeciwnika (każde losowanie kosztuje żywność):

Gdy jesteśmy gotowi do walki, klikamy Atak (kosztuje 1 punkt energii ataku)