Kostiumy bohaterów

Czym są kostiumy bohaterów?

Kostiumy bohaterów to sposób na zmianę stylu gry postaci. Każdy kostium posiada nieco inne statystyki (moc, atak, obrona, zdrowie) oraz zmienioną moc specjalną w stosunku do oryginalnego bohatera. Żeby można było użyć kostiumu, należy posiadać daną postać. Kostiumy są dostępne dla graczy z poziomem 18 wzwyż.

Kostiumy dzielą się na 3 stopnie rzadkości:

 • Rzadkie kostiumy dla rzadkich bohaterów (3*)
 • Epickie kostiumy dla epickich bohaterów (4*)
 • Legendarne kostiumy dla legendarnych bohaterów (5*)
Lista kostiumów

Twórcy zapowiedzieli, że będą sukcesywnie dodawać nowe kostiumy, nie mniej jednak, na chwilę obecną (28.05.2020) ich lista wygląda następująco:

Rzadkie kostiumy:

Brienne, Sokolnik, Bane, Gunnar, Tyrum, Snycer, Berden, Brat Tuck, Priska, Belith, Karil, Baltazar, Renfeld, Azar, Isshtak

Epickie kostiumy:

Tiburtus, Rigard, Melendor, Czachow, Śmiały Kieł, Li Xiu, Sonia, Caedmon, Boril, Kashhrek, Mały John, Kiril

Legendarne kostiumy:

Quintus, Lianna, Horgal, Elena, Isarnia, Richard, Joon, Vivica, Domicja, Magni, Azlar, Elkanen, Kadilen, Sartana

Zwiększone statystyki

Maksymalny poziom kostiumu zwiększa statystyki postaci oraz jej kostiumu. Premia do statystyk jest zwiększana wraz z podnoszeniem poziomu kostiumu. Maksymalny poziom kostiumu daje następujące premie:

 • 5% do ataku
 • 5% do obrony
 • 10% więcej punktów życia
 • 5% więcej do regeneracji many
Ważne informacje dotyczące kostiumów

Otrzymując kostium, podnosimy jego poziom od początku – (1 belka, 1 poziom), gdyż poziom kostiumu jest niezależny od poziomu bohatera głównego. Zależność zachodzi dopiero wtedy, gdy chcemy podnieść poziom kostiumu na wyższą belkę niż oryginalnego bohatera. (jest to niemożliwe) Dzięki tej zależności najpierw oczywiście trzeba podnieść poziom oryginalnego bohatera, a dopiero później – kostiumu.

Kostiumy można levelować zarówno kartami postaci, jak i kostiumami. Duplikat kostiumu daje bardzo dużą premię do doświadczenia. Podnoszenie poziomu kostiumu przebiega dużo szybciej i sprawniej aniżeli levelowanie oryginalnego bohatera. Koszt ulepszania w żywności jak i w materiałach do ulepszeń jest znacząco zredukowany.

Koszty ulepszeń kostiumów:

Kostium zmienia klasę bohatera. Nie znaczy to jednak, że trzeba będzie od nowa rozdać talenty dla nowej klasy, albo co gorsza je zresetować. Talenty bohatera w kostiumie są dziedziczone. Czyli drzewko talentów będzie miało ten sam zarys – ścieżką w lewo/prawo/naprzemiennie, dokładnie tak jak w przypadku oryginalnego bohatera, któremu rozdaliśmy talenty. Bohater w kostiumie ma taką samą ilość symboli talentów, co oryginalny. Rozdawanie talentów jest możliwe tylko dla oryginalnego bohatera, a te są później dziedziczone przez kostium.

Kostium można w każdej chwili zdjąć i np. założyć duplikatowi karty głównej. Niestety dla duplikatu karty poziom kostiumu podnosi się od nowa. Wiążę się to z premią kostiumu, która nadawana jest tylko postaci oryginalnej, którą levelujemy kostium. Bohater, któremu ulepszaliśmy kostium będzie posiadał maskę w kolorze złotym (informującą o bonusach z tym związanych), a ten bez ulepszenia kostiumu – szarą maskę.

Jeżeli założymy kostium danej postaci, to wszystkie drużyny w jakich ona występuje, zmienią postać na tę ubraną w kostium. Dlatego przed ubraniem kostiumu trzeba się upewnić, że będzie to opłacalne (a nie np. założymy świeży kostium i pogorszymy postać). Bohater oryginalny, nawet gdy nie założymy kostiumu, także otrzymuje premie za ulepszenie kostiumu! (o bonusach informuje złota maska). Klasa bohatera oraz umiejętność specjalna zmieniają się oczywiście po założeniu kostiumu.

Wyzwanie kostiumów – Komnata Kostiumów (ang. Costume Chamber)

Komnata kostiumów to nowy rodzaj wezwania, który oferuje kostiumy oraz bohaterów. Losując kostium otrzymujemy także bohatera, do którego jest przeznaczony. Kostiumy można pozyskać używając kluczy kostiumów (5 dla jednego przyzwania) lub diamentów. (Jedno przyzwanie – 350 diamentów)

 • Garderoba rozpoczyna się o godzinie 8:00 rano polskiego czasu, w 3 poniedziałek każdego miesiąca i trwa 48 godzin.
 • Klucze kostiumów można uzyskać poprzez wykonanie zadania dostępnego na mapie przez 48 godzin.
 • Każdego miesiąca jest nieco większa szansa na przyzwanie dwóch wyróżnionych kostiumów legendarnych.
Zmiany w wezwaniu kostiumowym

Przywołując kostium, dostajemy też bohatera, dla którego jest przeznaczony! Podobnie jak przy wezwaniu Atlantydy, za każde przywołanie otrzymujemy punkt do bonusowej skrzyni. Po 10 losowaniach można będzie ją otworzyć i uzyskać cenny przedmiot/y do ulepszeń bohaterów. Limit skrzyń dla jednego wezwania wynosi 9. Dodano szansę na wezwanie bohatera miesiąca (1.3% szansy) podobnie jak przy klasycznych wezwaniach. Zmodyfikowano szanse na wylosowanie w następujący sposób:

 • Rzadki: 70% 71%
 • Epicki 26% 26,5%
 • Legendarny (niewyróżniony) 2,5% 1,2%
 • Legendarny (wyróżniony) 1,5% 1,3%

Koszt przywołania również uległ zmianie:

 • Klucze: bez zmian, 5 kluczy za przywołanie.
 • Pojedyncze wezwanie: 300 350 diamentów.
 • 10x wezwanie: 2600 3000 diamentów.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
46 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rad
Rad
1 rok temu

Cześć. Od kiedy otrzymujemy bohatera razem z kostiumem ? Ja otrzymałem kostium i nie mogę jego użyć ponieważ nie posiadam danego bohatera…

Gerom
Gerom
1 rok temu

OK, to teraz taki problemik. Mam Postać w Kostiumie, postać ma 30 lvl pierwszej belki. Nie mogę zrobić Ulepszenia postaci, bo mi wyskakuje. „Poziom ulepszenia kostiumu, nie może być wyższy niż Bohatera”. jak zdjąć kostium, żeby ulepszyć Bohatera ?

Gerom
Gerom
1 rok temu
Reply to  ColdHands

Dzięki, w sumie nad samym ranem też na to w końcu wpadłem, a zgłuptaczył mnie napis „Werbuj”, gdyby było zdejmij,nie byłoby problemów 😀 Jeszcze raz dzięki 🙂

Kasper
Kasper
7 miesięcy temu
Reply to  Gerom

haha właśnie miałem dokładnie ten sam problem, pozdrawiam…

Kris
Kris
1 rok temu
Reply to  Gerom

Kostium sciagasz na ekranie bohstera proste, na samym dole jest do wyboru

Wesoły
Wesoły
1 rok temu

Witam. Mam problem z kostiumem ponieważ mam założony na bohatera ale maska nie podświetla się na złoty kolor. U drugiego takiego samego bohatera natomiast kostium „działa”. Może ktoś podpowiedzieć jak „aktywować” kostium?

Tomo
Tomo
1 rok temu

Czy w wojnach można używać tego samego bohatera dwukrotnie (raz w kostiumie, a raz bez)?

Loo
Loo
1 rok temu

cześć, a co w przypadku, gdy wylosowałam dwóch różnych bohaterów i na każdym mam tylko szarą maskę, pierwszy raz mam doczynienia z kostiumem, więc zakładam go i zdejmowałam, w pierwszym przypadku teraz wszystkie postacie tego samego typu wraz z oryginalnym mają maskę w kolorze szarym, a w drugim przypadku mam tylko jednego bohatera danego typu i na nim maska jest również szara.

Mr. T.
Mr. T.
1 rok temu
Reply to  Loo

Musisz ulepszyć kostium tak jak bohatera tylko że jest to szybsze i tańsze.

Loo
Loo
1 rok temu
Reply to  Mr. T.

dziękuję! poćwiczę czytanie ze zrozumieniem 😉

Diuna
Diuna
1 rok temu

Chyba gdzieś popełniłam błąd. Ze szczęścia, że otrzymałam dobry kostium, w euforii zaczęłam go ulepszać w pierwszej kolejności, a dopiero potem bohatera. Obecnie ulepszony bohater ma już dwie belki. Kostium czeka na ulepszenie, bo niestety mięska brak. W trakcie podnoszenia poziomu bohatera, zauważyłam że jego poziom zaczyna być wyższy od poziomu kostiumu i raczej siła bohatera bez kostiumu bardziej przemawia za tym by używać go w potyczkach. Coś mi wygląda, że bohater sobie, a kostium sobie. Można by oczekiwać, że statystyki bohatera w kostiumie powinny wzrosnąć w stosunku do oryginału…

BziQ
BziQ
1 rok temu

Może jakaś aktualizacja listy kostiumów?

BziQ
BziQ
1 rok temu
Reply to  ColdHands

Dziękuję

Czapkin1
Czapkin1
1 rok temu

Hejka, planujecie tworzyć kostiumy dla bohaterów z wydarzeń, jak Strażnicy z Teltoc, czy Atlantydy?

Dorq
Dorq
1 rok temu
Reply to  Czapkin1

Wydaje mi się, że to strona informacyjna stworzona przez graczy, nie przez twórców gry

Niki
Niki
1 rok temu
Reply to  Czapkin1

Dokładnie tak jak kolega przede mną napisał to gracze tworzą tę stronkę i dzielą się zdobytą wiedzą. A co do kostiumów bohaterów specjalnych to uważam że byłoby to przegięcie,takie jak np możliwość kupienia wybranej karty.

Łukasz
Łukasz
1 rok temu
Reply to  Niki

Kostiumy powstały by karty z S1 nadawały się do czegokolwiek 😉 Atlantyda nie jest wydarzeniem.

Niki
Niki
1 rok temu
Reply to  Łukasz

Niektóre z tych kostiumów są podpuchą… Standardowa wersja bohatera w wielu przypadkach jest lepsza niż w kostiumie. Oczywiście są mocniejsze po rozbudowaniu więc tak czy inaczej warto rozbudować chociaż wcale nie będzie się go używać

Łukasz
Łukasz
1 rok temu
Reply to  Niki

+5% do many to jest najważniejsze w kostiumach, reszta to tylko miły dodatek

rafal
rafal
1 rok temu

Czy jezeli dam talenty zalozmy takiemu magniemu w oryginalnej postaci, potrzebuje tez symbole druida do magniego w stroju? bo gdy zaczne robic talenty w oryginalnej postaci w postaci w kostiumie podnoszą sie równolegle, wiec nie wiem czy potrzeba 2 roznych symboli zeby miec bohatera w stroju? z gory dzieki za pomoc

Maniu
Maniu
1 rok temu
Reply to  rafal

Talenty robisz tylko na postaci oryginalnej i równolegle to samo dzieje się na kostiumie.

Gabi
Gabi
1 rok temu

Dostałam bohatera 3* z kostiumem. Czy jak tego bohatera dam do ulepszenia innego to jego kostium zniknie czy zostanie?

Mr. T.
Mr. T.
1 rok temu
Reply to  Gabi

Kostium zostanie.

Rafał
Rafał
1 rok temu

Jak się pozbyć kostiumów.np.na tyruma mam 7.

Rafik
Rafik
1 rok temu
Reply to  Rafał

wchodzisz w bohatera z kostiumem i zakładasz kostium, klikasz na ulepsz i później pod zdjęciem bohatera masz 2 zakładki „BOHATEROWIE” i „KOSTIUMY”, klikasz na kostiumy i możesz 'zjeść’ te kostiumy, których nie potrzebujesz.
Powodzenia

Karol
Karol
10 miesięcy temu

Siema all, kostiumy można wezwać kluczami tylko podczas eventu? Bo mam już z 10 tych kluczy i ni chusteczki co z nimi zrobić ^^

Karol
Karol
10 miesięcy temu
Reply to  ColdHands

Dzięki bardzo 🙂 to czekamy do maskarady

Łukasz
Łukasz
8 miesięcy temu

Mam Rigarda ulepszonego na maks i 18 poziom talentów. Problem w tym że symbol kleryka by mi się przydał do innego bohatera. Mam również ulepszony na maks kostium Rigarda. Czy jak zresetuje symbole to będę mógł talenty robić „na kostiumie”? – czyli przeznaczę inne symbole.

Michał
Michał
8 miesięcy temu

Czy bonus many po ulepszeniu kostiumu i bohatera działa na bohatera i kostium czy tylko na bohatera?

dominik 5464
dominik 5464
8 miesięcy temu

jam mam kostium czachow i somia

Epic
Epic
8 miesięcy temu

Witam serdecznie, czy jeśli mam zrobionego Magniego oryginalnego już z talentami to mogę ulepszyć kostium na nie zrobionym Magnim i potem dodawać mu talenty od początku? Czy jeśli się tak da to stracę na potencjale kostiumu w porównaniu gdybym to robił na zrobionym oryginale?

Marcin
Marcin
6 miesięcy temu

Temat ogólny całego Empires Puzzle

Marcin
Marcin
6 miesięcy temu

1.Czy można dostać spis ba jakich bohaterów można doetac kostiumy i jakie są dostępne. 2.Jak to jest że inni dostają niespełna po miesiącu czy 3 dobrych bohaterów i nagrody ja przez 4 lata z niektórych za tzw. Monety niedostalem nawet 3* ja gram ponad 4 lata i mam tak do kitu bohaterów przez ten okres grania że śmiech na sali, kasę też wylądowałem, a całe nic dostałem

loko
loko
4 miesięcy temu
Reply to  Marcin

Jak mogłeś nie dostać nawet 3* bohaterów, skoro bohaterowie rzadcy są gwarantowani przy wezwaniach za monety, klucze i złote tokeny?
Przy takiej znajomości gry to prędzej grasz 4 miesiące niż 4 lata 🙂

Toromania
Toromania
4 miesięcy temu

Przydała by się nowa aktualizacja z kostiumami z lutego. 😉

X